Drømmer du om at klæde dig ud som noget helt specielt til fastelavn? Så er denne workshop den perfekte mulighed for at give fantasien frit løb og lave din egen maske. Kunstner og billedkunstunderviser Louise Havndrup-Schmidt står klar til at hjælpe børn med at skabe deres egne flotte masker af papmaché.
En chance for kreativ udfoldelseMasken kan være første skridt mod et hjemmelavet kostume, eller den kan bruges til fastelavn, halloween eller bare til sjove lege. Workshoppen er for børn fra 7 år, og der er sørget for snacks og saftevand. Det kan dog være en god idé at tage en madpakke med, hvis man skulle blive sulten undervejs.
Praktiske detaljerDet er gratis at deltage i workshoppen, men tilmelding er nødvendig. Biblioteket gør opmærksom på, at der nogle gange tages billeder og videoer i forbindelse med arrangementet, som kan bruges på deres hjemmeside, Facebook eller i pressen. Deltagere har altid mulighed for at sige til fotografen, hvis de ikke ønsker at blive fotograferet.
Praktisk information:
Dato: Onsdag den 19. februar 2025
Tid: Kl. 10:00
Sted: Hårlev Bibliotek, Stevns Bibliotekerne, Bredgade 1, 4652 Hårlev
Entré: Gratis billetter
Målgruppe: Børn fra 7 år
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her